Nasza Gazetka "Uroczy Przedszkolaczek"

Gazetka przedszkolna powstała w październiku 2002 z inicjatywy rodziców i nauczycieli naszego przedszkola i rodziców. Powstała przede wszystkim z myślą o rodzicach, o lepszej komunikacji z nimi, o wymianie wzajemnych doświadczeń i informacji. Zdecydowanie lepiej spełnia swoją rolę niż przedszkolna tablica ogłoszeń, którą rodzic nie zawsze ma czas przeczytać uważnie, a jednocześnie nie może zabrać jej do domu.
    Tytuł gazetki wymyślił Maciuś Szklarczyk brat Piotrusia, dziecka uczęszczającego do naszego przedszkola.
    Gazetkę redagują nauczyciele jak i rodzice. Głównym twórcą i redaktorem jest pani Bożena Święchowicz. Gazetka od pierwszego numeru cieszy się dużym powodzeniem wsród rodziców, którzy od razu wykazywali dużą inicjatywę i chęć dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami poprzez pisanie własnych artykułów.
    W każdym numerze gazetki oprócz artykułów nauczycieli można także przeczytać tekst rodzica. Poza tym w gazetce znajdują się zawsze "Wydarzenia z życia przedszkola" ale nie zostały umieszczone w gazetce w wersji "on line". Takie wydarzenia znajdują się w dziale Aktualności. Ponieważ rodzice i nauczyciele czasami piszą znacznie więcej niż możemy wydrukować (ograniczenia finansowe) - można będzie te "nadmiarowe" teksty umieszczać a naszej gazetce "on-line".
Mamy nadzieję, że gazetka jest pomocną i ciekawą lekturą nie tylko dla rodziców związanych z naszym przedszkolem.

Gazetki do pobrania w formacie PDF:

1. Gazetka nr 30 - listopad 2013
  2. Gazetka nr 31 - marzec 2014